Aby zrealizować prestiżowy program dla sukcesorów z całej Polski, postawiliśmy na atrakcyjne formy spotkań, dzięki którym najbliższe 9 miesięcy zdobywania wiedzy będzie dobrze zainwestowanym czasem! Zjazdy odbywają się w wyjątkowych miejscach. Dbamy nie tylko o Twój komfort, ale również stwarzanie warunków do wymiany doświadczeń i nauki. Tworzymy społeczność sukcesorów z firm rodzinnych!

Konsultacje z Psychologiem i Coachem

Na początku programu przewidzieliśmy czas na indywidualne konsultacje Twojej ścieżki rozwoju z coachem. To ważne byś miał, bieżący feedback, mógł porozmawiać z ekspertem o rodzących się pytaniach, może wątpliwościach. Program jest podróżą, a coach będzie Ci pomagał w tym, byś dotarł tam, gdzie są Twoje życiowe cele. Całość programu przejdziesz pod czujnym okiem eksperta, który będzie dawał Ci wskazówki dotyczące Twojego rozwoju. Przejdziesz przez  szereg testów kompetencyjnych i otrzymasz personalne rekomendacje, które wskażą Ci Twoje mocne strony i obszary do rozwoju.

Zbadasz swoje talenty – CliftonStrengths

  1. Dowiesz się, jak wykryć swoje UNIKATOWE TALENTY i MOCNE STRONY. Sprawdzisz, z których z nich korzystasz na 100%, a które musisz nauczysz się wykorzystywać w pracy i w życiu prywatnym w sposób bardziej efektywny. W czym jesteś najlepszy, a nad czym musisz popracować? Zyskasz świadomość swojego potencjału i rozwiniesz swoje wrodzone talenty.
  2. Nazwiesz swój życiowy CEL / WIZJĘ życia w pełni. Zdefiniujesz ścieżkę, która pozwoli Ci ten cel osiągnąć. Co daje Ci szczęście?
  3. Określisz WARTOŚCI, dzięki którym całość działań będzie oparta na Twojej MISJI życiowej.

PRZEBIEG odkrywania talentów sukcesora:

Proces rozpoczyna się badaniem talentów sukcesora (test online) trwa kilka miesięcy i opiera się na cyklu spotkań z ekspertem – opiekunem Twoich talentów

  • Pierwszym krokiem procesu jest badanie talentów metodologią Instytutu Gallupa – Clifton StrengthsFinder® składa się ze 177 pytań. Do stworzenia narzędzia przebadano ponad 20 mln ludzi sukcesu i wykryto 400 ludzkich talentów!
  • Po wykonaniu badania otrzymasz zindywidualizowany raport zawierający opis Twoich TOP 5 wrodzonych talentów oraz plan działania, pozwalający na zastosowanie ich w codziennym życiu. Szansa, że druga osoba będzie mieć taką samą konfigurację dominujących talentów, co Ty, wynosi 1:33 milionów!
  • Wyniki omówisz z ekspertem. Dowiesz się, jak używać i rozwijać swoje talenty, w oparciu o Twoje wartości, by osiągać życiowe cele.

To wszystko pozwoli Ci kroczyć drogą, gdzie będziesz wykorzystywać swój potencjał w pełni osiągając wytyczone cele.

Strategiczny Sprint Managerski

To intensywny warsztat, którego celem jest zrozumienie dynamiki biznesu i rodziny. Poczujesz i doświadczysz co to znaczy budować firmę, stawiać wyzwania biznesowe, odpowiadać na wymogi rynku, czym jest model biznesowy jak go konstruować, jak opierać przewagę konkurencyjną na propozycji wartości istotnej dla klienta. Równocześnie poczujesz jak na każdy biznes oddziaływać może rodzina. Wejdziesz w role inwestorów, rodziców, poczujesz jak wówczas czują się „dzieci” gdy mają pomysł, wiedzą jak go wdrożyć, ale brakuje im czasem argumentu, czasem, autorytetu a czasem pewności siebie. Czeka Cię moc merytoryki, ale też moc emocji, które otworzą potencjał do pracy w ciągu całego programu. To wielki początek zmian.

Zjazdy w Firmach Rodzinnych

Do programu zaprosiliśmy Mentorów – przedsiębiorców rodzinnych z długoletnią tradycją biznesu, posiadających niezwykłą, unikatową wiedzę na temat prowadzenia firmy rodzinnej. Gościliśmy już m.in. w firmie rodzinnej OCHNIK, LUG, OKNOPLAST, DR IRENA ERIS, MOKATE, WPIP, ZPUE KORONEA czy GRAAL.

Dwudniowe zjazdy (pt-sb lub sb-nd) najczęściej odbywają się w firmie Mentora – wspólnie ją zwiedzamy, uczestniczymy w prelekcji Mentora, a następnie przechodzimy do tematyki danego zjazdu i części warsztatowej prowadzonej przez eksperta.

Zjazdy specjalne

To nietypowy zjazd w programie – ma różną formułę, w zależności o tego, co wyjątkowego dla Ciebie przygotowaliśmy! Mogą to być dodatkowe spotkania (w formule stacjonarnej lub online) z przedsiębiorcami i managerami z firm rodzinnych, warsztaty grupowe, praca indywidualna na przesłanych materiałach merytorycznych lub konsultacje z ekspertami zaproszonymi do udziału w programie!

Projekty dla Mentorów

Mentorzy Akademii Sukcesora Instytutu Biznesu Rodzinnego wyznaczają zadanie projektowe, które jest realizowane przez uczestników podczas zjazdu. W realizacji projektu współpracujemy warsztatowo z kluczowymi pracownikami firmy rodzinnej oraz ekspertami by następnie zaprezentować propozycje rozwiązań przed Mentorem, który udzieli informacji zwrotnej i dokona oceny poszczególnych projektów.  Dzięki konsultacjom z Mentorami zyskasz bezcenny feedback i wskazówki, które pomogą Ci obrać prawidłowy kierunek działania. Tutaj uczysz się zarządzania przedsiębiorstwem, dzięki bezcennym wskazówkom doświadczonych Właścicieli firm rodzinnych.

Warsztaty kreatywne z Ekspertami

Każdorazowo pracujemy praktycznie i warsztatowo nad postawionym wyzwaniem, abyś doświadczył realnych warunków podejmowania decyzji i pracy w rodzinnym biznesie. Pracujemy m.in. w metodologii Service Design by w pełni wykorzystać czas na nabycie praktycznych umiejętności. Z warsztatu wychodzisz z konkretną pigułką wiedzy i narzędziami gotowymi do wykorzystania przez Ciebie we własnych działaniach.