Ryszard Wtorkowski, z wykształcenia elektronik, w 1989 roku założył spółkę cywilną LUG, której został wspólnikiem. Od tej pory konsekwentnie pracuje nad budową Grupy Kapitałowej LUG S.A.
W latach 2001-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu LUG Sp. z o. o., a po zmianie formy prawnej na spółkę akcyjną w 2007 roku, Ryszard Wtorkowski pełni funkcję Prezesa Zarządu po dzień dzisiejszy.
W latach 2007 – 2009 Ryszard Wtorkowski pełnił funkcję Członka Zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Od 2008 roku jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. W latach 2011 -2013 pełnił funkcję Kanclerza Loży Lubuskiej Business Centre Club oraz Wiceprezesa Zarządu BCC. W 2012 roku został Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracji Zielonogórskiej.
2012 – Menadżer Roku 2011 – Gazeta Lubuska.
2014 – Menadżer Roku 2013 Branży Elektrotechnicznej, kategoria: producent – Rynek Elektryczny
2014 – Człowiek 25lecia Zielonogórskiej Gospodarki – Nagroda Prezydenta Miasta Zielona Góra.
Stworzona przez Prezesa Wtorkowskiego Grupa Kapitałowa LUG, obsługujące łącznie 56 rynków na wszystkich kontynentach. Zrealizowała tak prestiżowe projekty jak II Linia Metra w Warszawie, Metro w Algierze, lotnisko we Frankfurcie nad Menem, Teatr Capitol we Wrocławiu czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, za projekt którego LUG otrzymał ostatnio główną nagrodę w konkursie Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014, konkursie organizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.
Od początku strategią Prezesa było wypracowanie pozycji europejskiego lidera branży PVC. Obecnie Oknoplast z powodzeniem prowadzi działalność w 13 krajach europejskich. Kierowana przez Mikołaja Placka firma w 2015 roku odnotowała rekordowe w historii swojej działalności wyniki – sprzedała ponad 1 milion okien, m.in. na rynkach francuskim, włoskim i niemieckim. Dziś Oknoplast posiada sieć 2500 autoryzowanych salonów sprzedaży w Europie i jest jedną z największych firm produkujących okna.
Mikołaj Placek ukończył studia na kierunkach związanych
z finansami oraz marketingiem. Jest absolwentem Charted Institute of Marketing oraz Canadian International Management Institute.
Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox – firm z branży wykończenia i aranżacji wnętrz.
Założyciel School of Form – pierwszej w Polsce międzynarodowej uczelni wyższej projektowania. Program studiów oparty jest na autorskim programie Lidewij Edelkoort.
Współzałożyciel Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Collegium Da Vinci (dawnej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa).
Współtwórca Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu.
Założyciel Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej.
Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którego kolekcja współtworzy stałą ekspozycję sztuki współczesnej w poznańskim Muzeum Narodowym. Wszystkie swoje aktywności łączy pod wspólną ideą rozwoju zgodnego z potrzebami człowieka HUMAN TOUCH.
Jako Prezes Zarządu, Marek Piechocki jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty funkcjonowania firmy – od zarządzania strategicznymi projektami inwestycyjnymi w Polsce i za granicą, poprzez udział w pracach związanych z powstawaniem nowych marek. Jako doświadczony praktyk pozostaje również aktywny na polu negocjacji warunków najmu powierzchni handlowych, uczestnicząc w rozmowach z największymi firmami deweloperskimi na rynku. W 2013 roku uznany przez prestiżowy magazyn Harward Business Review za najskuteczniejszego CEO w Polsce.
Marek Piechocki urodził się w 1961 roku. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej.
Autor bloga: GOOD TIME FOR SMART CITY (www.dariuszstasik.com).
Członek Zarządu FBN POLAND (Family Bussines Network) – polskiego oddziału międzynarodowej organizacji firm rodzinnych. Speaker na wielu konferencjach poświęconych tematyce zrównoważonego budownictwa oraz tematyce SMART CITY. Siedzibą firmy jest SMART BUILDING CENTER w Jasinie k/Poznania, który jest klasycznym SHOW~ROOM-em najnowszych rozwiązań budynkowych. Jest to pierwszy w Polsce ZERO-ENERGETYCZNY budynek z amerykańskim certyfikatem „zielonego” budynku LEED – PLATINUM oraz certyfikatem WELL BUILDING STANDARD.
Najważniejsze osiągnięcia jako Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Graal S.A.:
- budowanie pozycji firmy jako lidera branży rybnej w Europie Środkowo-Wschodniej
- stworzenie największej grupy producenckie obejmującej firmy przetwórstwa rybnego i mięsnego
- przeprowadzenie procesu specjalizacji zakupionych firm w celu stworzenia grupy producenckiej
- przygotowanie firmy do wejścia i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych
w Warszawie
- budowa wiodącej pozycji w segmencie konserw w Polsce
- wprowadzenie na rynek produktów pod brandem Graal
- stworzenie firmy dystrybucyjnej
- przejęcie 8 spółek produkcyjnych.
Adam Mokrysz jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach kierunku Zarządzanie i Marketing. Na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora z zakresu nauk o zarządzaniu. Posiada także dyplom Uniwersytetu w Londynie z zakresu handlu zagranicznego. Ponadto ukończył prestiżowe studia podyplomowe IMD-AEDP – Accelerated Executive Development Program na Uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii.
Obecnie w 3 zakładach produkcyjnych firma Werner Kenkel zatrudnia łącznie ponad 1 500 osób, współpracując z ponad 1000 klientów z całej Europy.
Od 2000 r. Przewodniczący Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Twórca i wieloletni Prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Od 2006 do 2011 współtworzył i pełnił funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna”, którego celem jest wspomaganie rozwoju turystyki w zachodniej części Mazur. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2004r.). Członek Rady Programowej UN Global Compact Polska. Od 2018 r. przewodniczący Prezydium Rady Firm Rodzinnych przy Konfederacji Lewiatan.