W POPRZEDNICH EDYCJACH MENTORAMI BYLI:

Ryszard Wtorkowski

Prezes Zarządu LUG

Prezes Zarządu LUG, twórca marki LUG, czołowego europejskiego producenta opraw i systemów oświetleniowych z 25letnim doświadczeniem.

Ryszard Wtorkowski, z wykształcenia elektronik, w 1989 roku założył spółkę cywilną LUG, której został wspólnikiem. Od tej pory konsekwentnie pracuje nad budową Grupy Kapitałowej LUG S.A.

W latach 2001-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu LUG Sp. z o. o., a po zmianie formy prawnej na spółkę akcyjną w 2007 roku, Ryszard Wtorkowski pełni funkcję Prezesa Zarządu po dzień dzisiejszy.

W latach 2007 – 2009 Ryszard Wtorkowski pełnił funkcję Członka Zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Od 2008 roku jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. W latach 2011 -2013 pełnił funkcję Kanclerza Loży Lubuskiej Business Centre Club oraz Wiceprezesa Zarządu BCC. W 2012 roku został Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracji Zielonogórskiej.

2012 – Menadżer Roku 2011 – Gazeta Lubuska.

2014 – Menadżer Roku 2013 Branży Elektrotechnicznej, kategoria: producent – Rynek Elektryczny

2014 – Człowiek 25lecia Zielonogórskiej Gospodarki – Nagroda Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Stworzona przez Prezesa Wtorkowskiego Grupa Kapitałowa LUG, obsługujące łącznie 56 rynków na wszystkich kontynentach. Zrealizowała tak prestiżowe projekty jak II Linia Metra w Warszawie, Metro w Algierze, lotnisko we Frankfurcie nad Menem, Teatr Capitol we Wrocławiu czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, za projekt którego LUG otrzymał ostatnio główną nagrodę w konkursie Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014, konkursie organizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Mikołaj Placek

Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST

Mikołaj Placek jest Prezesem Zarządu Grupy OKNOPLAST. Istniejącą od 1994 r. firmę produkującą okna PVC, przejął w 2008 roku od ojca, Adama Placka. Z firmą związany jest od 1997 roku. Zaczynał od pracy w hali produkcyjnej, wiedzę i umiejętności rozwijał także w dziale finansowym. Uczestniczył w rozwoju i przemianie z małej rodzinnej firmy w poważne, liczące się przedsiębiorstwo, dzięki czemu poznał wszystkie aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa praktycznie od podszewki. Ważnym aspektem jego pracy były działania związane z marketingiem i reklamą, wprowadzające markę OKNOPLAST m.in. w sponsoring największych międzynarodowych drużyn piłkarskich, jak: Inter Mediolan czy Olympique Lyon. W 2013 roku stworzył Grupę Oknoplast składającą się z trzech firm Oknoplast, Wnd i Aluhaus.
Od początku strategią Prezesa było wypracowanie pozycji europejskiego lidera branży PVC. Obecnie Oknoplast z powodzeniem prowadzi działalność w 13 krajach europejskich. Kierowana przez Mikołaja Placka firma w 2015 roku odnotowała rekordowe w historii swojej działalności wyniki – sprzedała ponad 1 milion okien, m.in. na rynkach francuskim, włoskim i niemieckim. Dziś Oknoplast posiada sieć 2500 autoryzowanych salonów sprzedaży w Europie i jest jedną z największych firm produkujących okna.

Mikołaj Placek ukończył studia na kierunkach związanych
z finansami oraz marketingiem. Jest absolwentem Charted Institute of Marketing oraz Canadian International Management Institute.

Marcin Ochnik

Prezes Zarządu Ochnik

Prezes Zarządu OCHNIK, współautor dynamicznego rozwoju firmy. Szczególną uwagę przywiązuje do zagadnień związanych z budowaniem kultury organizacyjnej. Wartości, którymi kierują się osoby pracujące w OCHNIKU, stanowią istotny element realizacji strategii biznesowej. Żonaty, ma dwóch synów. W wolnych chwilach czyta książki o tematyce psychologicznej. Pasjonuje się sklejaniem modeli samolotów z okresu II wojny światowej.

Zbigniew Sosnowski

Założyciel firmy KROSS

Piotr Giermaziak

Założyciel m.in. takich firm jak: Filtron, Netbox, Convert, NG Invest oraz TFI Ostoja SA

Piotr Voelkel

Współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX

Przedsiębiorca, inżynier z wykształcenia, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych.

Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox – firm z branży wykończenia i aranżacji wnętrz.

Założyciel School of Form – pierwszej w Polsce międzynarodowej uczelni wyższej projektowania. Program studiów oparty jest na autorskim programie Lidewij Edelkoort.

Współzałożyciel Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Collegium Da Vinci (dawnej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa).

Współtwórca Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu.

Założyciel Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej.

Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którego kolekcja współtworzy stałą ekspozycję sztuki współczesnej w poznańskim Muzeum Narodowym. Wszystkie swoje aktywności łączy pod wspólną ideą rozwoju zgodnego z potrzebami człowieka HUMAN TOUCH.

Marek Piechocki

Prezes Zarządu LPP

Twórca i współzałożyciel LPP, obecnie Prezes Zarządu spółki. Od początku swojej kariery zawodowej skoncentrowany na rozwijaniu własnej działalności gospodarczej, z branżą odzieżową związany od 1989 roku. W 1991 roku wraz z Jerzym Lubiańcem założył przedsiębiorstwo Mistral, które w 1995 roku zostało przekształcone w spółkę LPP, będącą obecnie właścicielem 5 marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay.

Jako Prezes Zarządu, Marek Piechocki jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty funkcjonowania firmy – od zarządzania strategicznymi projektami inwestycyjnymi w Polsce i za granicą, poprzez udział w pracach związanych z powstawaniem nowych marek. Jako doświadczony praktyk pozostaje również aktywny na polu negocjacji warunków najmu powierzchni handlowych, uczestnicząc w rozmowach z największymi firmami deweloperskimi na rynku. W 2013 roku uznany przez prestiżowy magazyn Harward Business Review za najskuteczniejszego CEO w Polsce.

Marek Piechocki urodził się w 1961 roku. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej.

Marek Zientecki

Właściciel AGOS

Właściciel AGOS lidera produkcji silosów paszowych w Polsce i Europie. Wprowadził na rynek europejski innowacyjne produkty w branży rolniczej. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, studiował w Anglii oraz USA. Posiada tytuł magistra inżyniera w zakresie zarządzania produktem. Doświadczenie zdobywał w Kompanii Piwowarskiej SA oraz Amica SA. Pasjonat kreowania nowych pomysłów biznesowych i wcielania ich w życie. Wizjoner podróżujący po świecie w poszukiwaniu przyczyn gospodarczych różnic pomiędzy krajami.

Dariusz Stasik

Prezes W.P.I.P.

Prezes Zarządu i Właściciel W.P.I.P. Sp. z o.o. –firmy zajmującej się projektowaniem i generalnym wykonawstwem obiektów przemysłowych i biurowych, w tym typu SMART BUILDING. Członek Rady Programowej konferencji SMART CITY FORUM w Warszawie.
Autor bloga: GOOD TIME FOR SMART CITY (www.dariuszstasik.com).
Członek Zarządu FBN POLAND (Family Bussines Network) – polskiego oddziału międzynarodowej organizacji firm rodzinnych. Speaker na wielu konferencjach poświęconych tematyce zrównoważonego budownictwa oraz tematyce SMART CITY. Siedzibą firmy jest SMART BUILDING CENTER w Jasinie k/Poznania, który jest klasycznym SHOW~ROOM-em najnowszych rozwiązań budynkowych. Jest to pierwszy w Polsce ZERO-ENERGETYCZNY budynek z amerykańskim certyfikatem „zielonego” budynku LEED – PLATINUM oraz certyfikatem WELL BUILDING STANDARD.

Bogusław Kowalski

Grupa Kapitałowa Graal S.A.

Założyciel oraz Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Graal S.A. Z branżą spożywczą oraz przetwórstwa rybnego związany od 1988 roku. Od samego początku kariery zawodowej skoncentrowany był na rozwijaniu własnego biznesu. Doświadczony menadżer, który swoje kompetencje zawodowe skupia na zarządzaniu i przywództwie. Od 2005 roku, poprzez akwizycje, buduje Grupę Kapitałową Graal, będącą jednym z czołowych polskich podmiotów w branży przetwórstwa rybnego.

Najważniejsze osiągnięcia jako Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Graal S.A.:

- budowanie pozycji firmy jako lidera branży rybnej w Europie Środkowo-Wschodniej
- stworzenie największej grupy producenckie obejmującej firmy przetwórstwa rybnego i mięsnego
- przeprowadzenie procesu specjalizacji zakupionych firm w celu stworzenia grupy producenckiej
- przygotowanie firmy do wejścia i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych
w Warszawie
- budowa wiodącej pozycji w segmencie konserw w Polsce
- wprowadzenie na rynek produktów pod brandem Graal
- stworzenie firmy dystrybucyjnej
- przejęcie 8 spółek produkcyjnych.

Adam Mokrysz

Mokate

Adam Mokrysz jest Prezesem Grupy Mokate a prywatnie synem Teresy Mokrysz, twórczyni Grupy Firm Mokate. Odpowiada za rozwój nowych kierunków biznesowych firmy, tworzy jej strategię i tożsamość międzynarodową, a także prowadzi działania mające na celu dalszą ekspansję marki Mokate na całym świecie. Karierę zawodową od ponad 2o lat związał z rodzinną firmą. Sukcesor rodzinnego biznesu Mokate. Twórca eksportowego sukcesu firmy. Zajmował stanowisko Managera ds. Marketingu i odpowiadał za najważniejsze marki kawowe. Następnie został Managerem ds. Eksportu, a po sukcesach w zagranicznej ekspansji firmy – Dyrektorem Zarządzającym Działem Eksportu. W trakcie pełnienia tego stanowiska, wprowadził Mokate do międzynarodowej czołówki polskich eksporterów rynku spożywczego. Jako członek Zarządu Mokate (od 2009 roku) przewodził międzynarodowemu zespołowi najlepszych specjalistów i menadżerów w branży FMCG, budując globalny rozwój firmy. 1 stycznia 2016 objął stanowisko Prezesa Grupy Mokate

Adam Mokrysz jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach kierunku Zarządzanie i Marketing. Na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora z zakresu nauk o zarządzaniu. Posiada także dyplom Uniwersytetu w Londynie z zakresu handlu zagranicznego. Ponadto ukończył prestiżowe studia podyplomowe IMD-AEDP – Accelerated Executive Development Program na Uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii.

Damian Kenkel, Adam Kenkel

Grupa Werner Kenkel

Przedsiębiorcy, którzy od lat rozwijają dzieło swojego ojca – firmę z 40-letnią tradycją, produkującą tekturę falistą oraz opakowania i standy tekturowe z nadrukiem we wszystkich podstawowych technologiach.
Obecnie w 3 zakładach produkcyjnych firma Werner Kenkel zatrudnia łącznie ponad 1 500 osób, współpracując z ponad 1000 klientów z całej Europy.
Jerzy Bar - Akademia Sukcesora

dr Jerzy Bar

Właściciel grupy firm rodzinnych Towarzystwo Inwestycyjne BTA

Przedsiębiorca, właściciel grupy firm rodzinnych Towarzystwo Inwestycyjne BTA. Laureat wielu nagród gospodarczych. W 2015 r. otrzymał tytuł Herosa Polskiej Gospodarki, w 2016 r. Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Udana Inwestycja. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu o specjalizacji zarządzania firmami rodzinnymi. Fundator Polskiego Klubu Nestora i Sukcesora (PKNS). Od 30 lat inwestuje w nowoczesne i przyjazne dla użytkowników centra biurowe klasy A w Warszawie oraz zabytkowe resorty hotelowe. Konsul honorowy Republiki Kazachstanu.

Henryk Orfinger

Współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris

Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris. Prezes Zarządu Dr Irena Eris SA – spółki „matki” zarządzającej trzema podmiotami: Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris, Hotelami SPA Dr Irena Eris oraz Kosmetycznymi Instytutami Dr Irena Eris.
Od 2000 r. Przewodniczący Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Twórca i wieloletni Prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Od 2006 do 2011 współtworzył i pełnił funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna”, którego celem jest wspomaganie rozwoju turystyki w zachodniej części Mazur. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2004r.). Członek Rady Programowej UN Global Compact Polska. Od 2018 r. przewodniczący Prezydium Rady Firm Rodzinnych przy Konfederacji Lewiatan.