Mentorzy Akademii Sukcesora

Prezes Zarządu LUG

Ryszard Wtorkowski

Prezes Zarządu LUG, twórca marki LUG, czołowego europejskiego producenta opraw i systemów oświetleniowych z 25letnim doświadczeniem.

Ryszard Wtorkowski, z wykształcenia elektronik, w 1989 roku założył spółkę cywilną LUG, której został wspólnikiem. Od tej pory konsekwentnie pracuje nad budową Grupy Kapitałowej LUG S.A.

W latach 2001-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu LUG Sp. z o. o., a po zmianie formy prawnej na spółkę akcyjną w 2007 roku, Ryszard Wtorkowski pełni funkcję Prezesa Zarządu po dzień dzisiejszy.

W latach 2007 – 2009 Ryszard Wtorkowski pełnił funkcję Członka Zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Od 2008 roku jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. W latach 2011 -2013 pełnił funkcję Kanclerza Loży Lubuskiej Business Centre Club oraz Wiceprezesa Zarządu BCC. W 2012 roku został Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracji Zielonogórskiej.

2012 – Menadżer Roku 2011 – Gazeta Lubuska.

2014 – Menadżer Roku 2013 Branży Elektrotechnicznej, kategoria: producent – Rynek Elektryczny

2014 – Człowiek 25lecia Zielonogórskiej Gospodarki – Nagroda Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Stworzona przez Prezesa Wtorkowskiego Grupa Kapitałowa LUG, obsługujące łącznie 56 rynków na wszystkich kontynentach. Zrealizowała tak prestiżowe projekty jak II Linia Metra w Warszawie, Metro w Algierze, lotnisko we Frankfurcie nad Menem, Teatr Capitol we Wrocławiu czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, za projekt którego LUG otrzymał ostatnio główną nagrodę w konkursie  Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014, konkursie organizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST

Mikołaj Placek

Mikołaj Placek jest Prezesem Zarządu Grupy OKNOPLAST. Istniejącą od 1994 r. firmę produkującą okna PVC, przejął w 2008 roku od ojca, Adama Placka. Z firmą związany jest od 1997 roku. Zaczynał od pracy w hali produkcyjnej, wiedzę i umiejętności rozwijał także w dziale finansowym. Uczestniczył w rozwoju i przemianie z małej rodzinnej firmy w poważne, liczące się przedsiębiorstwo, dzięki czemu poznał wszystkie aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa praktycznie od podszewki. Ważnym aspektem jego pracy były działania związane z marketingiem i reklamą, wprowadzające markę OKNOPLAST m.in. w sponsoring największych międzynarodowych drużyn piłkarskich, jak: Inter Mediolan czy Olympique Lyon. W 2013 roku stworzył Grupę Oknoplast składającą się z trzech firm Oknoplast, Wnd i Aluhaus.
Od początku strategią Prezesa było wypracowanie pozycji europejskiego lidera branży PVC. Obecnie Oknoplast  z powodzeniem prowadzi działalność w 13 krajach europejskich. Kierowana przez Mikołaja Placka firma w 2015 roku odnotowała rekordowe w historii swojej działalności wyniki – sprzedała ponad 1 milion okien, m.in. na rynkach francuskim, włoskim i niemieckim. Dziś Oknoplast posiada sieć 2500 autoryzowanych salonów sprzedaży w Europie i jest jedną z największych firm produkujących okna.

Mikołaj Placek ukończył studia na kierunkach związanych
z finansami oraz marketingiem. Jest absolwentem Charted Institute of Marketing oraz Canadian International Management Institute.

Prezes Zarządu Ochnik

Marcin Ochnik

Prezes Zarządu OCHNIK, współautor dynamicznego rozwoju firmy. Szczególną uwagę przywiązuje do zagadnień związanych z budowaniem kultury organizacyjnej. Wartości, którymi kierują się osoby pracujące w OCHNIKU, stanowią istotny element realizacji strategii biznesowej. Żonaty, ma dwóch synów. W wolnych chwilach czyta książki o tematyce psychologicznej. Pasjonuje się sklejaniem modeli samolotów z okresu II wojny światowej.

Założyciel firmy KROSS

Zbigniew Sosnowski

Założyciel m.in. takich firm jak: Filtron, Netbox, Convert, NG Invest oraz TFI Ostoja SA

Piotr Giermaziak

Założyciel m.in. takich firm jak: Filtron, Netbox, Convert, NG Invest oraz TFI Ostoja SA

Współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX

Piotr Voelkel

Przedsiębiorca, inżynier z wykształcenia, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych.

Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox – firm z branży wykończenia i aranżacji wnętrz.

Założyciel  School of Form – pierwszej w Polsce międzynarodowej uczelni wyższej projektowania. Program studiów oparty jest na autorskim programie Lidewij Edelkoort.

Współzałożyciel Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej  oraz Collegium Da Vinci (dawnej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa).

Współtwórca Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu.

Założyciel  Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej.

Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którego kolekcja współtworzy stałą ekspozycję sztuki współczesnej w poznańskim Muzeum Narodowym. Wszystkie swoje aktywności łączy pod wspólną  ideą rozwoju zgodnego z potrzebami człowieka HUMAN TOUCH.

Prezes Zarządu LPP

Marek Piechocki

Twórca i współzałożyciel LPP, obecnie Prezes Zarządu spółki. Od początku swojej kariery zawodowej skoncentrowany na rozwijaniu własnej działalności gospodarczej, z branżą odzieżową związany od 1989 roku. W 1991 roku wraz z Jerzym Lubiańcem założył przedsiębiorstwo Mistral, które w 1995 roku zostało przekształcone w spółkę LPP, będącą obecnie właścicielem 5 marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay.

Jako Prezes Zarządu, Marek Piechocki jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty funkcjonowania firmy – od zarządzania strategicznymi projektami inwestycyjnymi w Polsce i za granicą, poprzez udział w pracach związanych z powstawaniem nowych marek. Jako doświadczony praktyk pozostaje również aktywny na polu negocjacji warunków najmu powierzchni handlowych, uczestnicząc w rozmowach z największymi firmami deweloperskimi na rynku. W 2013 roku uznany przez prestiżowy magazyn Harward Business Review za najskuteczniejszego CEO w Polsce.

Marek Piechocki urodził się w 1961 roku. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej.

Właściciel AGOS

Marek Zientecki

Właściciel AGOS lidera produkcji silosów paszowych w Polsce i Europie. Wprowadził na rynek europejski innowacyjne produkty w branży rolniczej. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, studiował w Anglii oraz USA. Posiada tytuł magistra inżyniera w zakresie zarządzania produktem. Doświadczenie zdobywał w Kompanii Piwowarskiej SA oraz Amica SA. Pasjonat kreowania nowych pomysłów biznesowych  i wcielania ich w życie. Wizjoner podróżujący po świecie w poszukiwaniu przyczyn gospodarczych różnic pomiędzy krajami.

Prezes W.P.I.P.

Dariusz Stasik

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania oraz Studiów MANAGEMENT w Harvard ICAN Instytut w Warszawie. Członek Rady Programowej SMART CITY FORUM, Przewodniczący Komisji ds. IEQ (Indoor Environmental Quality) w PLGBC (Polish Green Building Council). Speaker na wielu konferencjach poświęconych tematyce zrównoważonego budownictwa oraz koncepcji smart city. Od 1997 roku współwłaściciel firmy rodzinnej W.P.I.P. – generalnego wykonawcy obiektów przemysłowych. Kierował pracami projektowymi i realizacjami związanymi z ochroną środowiska i budową stref czystych typu cleanroom, a także wprowadzeniem na rynek polski wielu innowacyjnych – ekologicznych technologii z zakresu oczyszczania powietrza i automatyzacji procesów produkcyjnych i logistycznych. Inicjator rozwoju idei zrównoważonego budownictwa w firmie W.P.I.P., która stała się podstawą strategii biznesowej spółki. W efekcie firma wybudowała w 2015 roku w Jasinie k./Poznania obiekt pokazowy SMART BUILDING CENTER – pierwszy w Polsce zero-energetyczny obiekt przemysłowy z amerykańskim certyfikatem „zielonego” budynku LEED na poziomie Platinum. Od 2013 roku prezes spółki W.P.I.P., którą kieruje w oparciu o wartości firmy rodzinnej, aktywnie włączającej się w rozwój budownictwa w Polsce.